HakkımızdaBiojen'den Arıtaş Enerji'ye

Firmamız 2007 yılında Biojen adıyla kurulmuştur. Kurucumuz 35 senedir ısı pompası üzerine geliştirmeler yapan, 1983 yılında Indianapolis Center for Advanced Research tarafından yayınlanan “Closed Loop Geothermal Heat Pump Design Handbook” adlı kitabın yazarıdır. 2009 yılında Arıtaş Basınçlı Kaplar A.Ş.’nin kurucusu ve ortaklarının katılımı ile firmanın adı, bugün bildiğimiz Arıtaş Enerji Makine San. Tic. A.Ş. olarak değistirilmistir.

Kuruluşundan beri 30’un üstünde otele 40’in üstünde sistemi başarıyla tasarlamış ve imal etmiştir. İlk sistemimizin çalışmaya basladığı zamandan günümüze kadar bütün sistemleri ile toplam 6350 ton doğalgaz tasarrufu yaptırarak 11.200.000 TL net tasarruf sağlamıştır.

Ekibimiz

Firmamız bünyesinde bulunan ekibimiz kriyojenik sektöründe birleşmiş 50 seneyi aşkın bir tecrübeye sahiptir. Çalışanlarımızın kısaca tanıtımları aşağıdaki gibidir;

Yunus Canbek Karaca Arıtaş Enerji’nin kurucusudur. Kendisi Arıtaş Enerji’nin dışında 2008 yılında Arıtaş Basınçlı Kaplar (Yeni adı ile Arıtaş Cryogenics) firmasına ortak olmuştur ve dünya kriyojenik tank sektöründe bir öncü konumuna gelmesinde önemli bir rol almıştır. 2014 yılında Worthington Industries’ın Artaş Basınçlı Kaplar’a ortak olması ile çalışmalarına devam etmiş ve 2018 yılında ayrılarak Arıtaş Enerji adı altında çalışmalarına devam etmiştir.

Aybek Karaca 2015 yılında Arıtaş Basınçlı Kaplar Firmasında tasarım mühendisi olarak başlamış, orada çeşitli projelerde liderlik yapmıştır. Ön tasarım ve satış departmanına destekte bulunarak farklı tiplerde kriyojenik basınçlı kapların tasarım ve imalatında yer almıştır. 2018 yılında ayrılarak Arıtaş Enerji’ye geçiş yapmıştır.

Yiğit Büyükboyacı 2015 yılında Arıtaş Basınçlı Kaplar Firmasında tasarım mühendisi olarak başlamış, özellikle kriyojenik depolama tanklarında nakliyede kullanılan treyler ve isocontainer’lerde önemli çalışmalar yapmıştır. 2019 yılında ayrılarak Arıtaş Enerji kadrosuna katılmıştır.

Niyazi Altun uzun yıllardır Arıtaş Basınçlı Kaplar firmasında kalite kontrol bölümünde çalışmıştır. Kendisi kriyojenik kaynaklar üzerine uzmanlaşan bir kaynak mühendisidir. Arıtaş Basınçlı Kaplar’dan ayrıldıktan sonra TÜV SÜD firmasında çalışmalarına devam etmektedir.

Çözüm Ortaklarımız